• Subcribe to Our RSS Feed

„Dni bezpieczeństwa” Gemini Park

8 września 2018 roku, na parkingu przy Galerii handlowej Gemini Park miało miejsce cykliczne wydarzenie pod hasłem „Dzień bezpieczeństwa” , zorganizowane pod patronatem Urzędu Miasta Tychy. Była to już 6 edycja tej akcji, poświęconej kwestiom bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Jak co roku Komendant Miejski PSP w Tychach st. bryg Piotr Szojda wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach w ramach Ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo” włączyli się czynnie w organizację tego przedsięwzięcia, jak i edukację uczestników wydarzenia w zakresie: zachowania się podczas pożaru oraz innych miejscowych zagrożeń, prawidłowego korzystania z numerów, czy bezpiecznego posługiwania się gaśnicą proszkową.  Przez cały czas trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani mogli ćwiczyć, pod okiem strażaka oraz ratowników medycznych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach, udzielanie pierwszej pomocy na fantomach wraz z wykorzystaniem treningowego AED.
Dla najmłodszych przygotowano tor przeszkód  ze stanowiskiem trafiania do  celu przy pomocy  prądu wody z hydronetki oraz zorganizowano zawody ubierania się na czas w ubranie specjalne. Wszystkie prezentowane powyżej działania były realizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach  przy udziale zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z Lędzin oraz Czarnuchowic.

Zaprezentowano również potencjał ratowniczo-gaśniczy JRG Tychy oraz przybyłych jednostek OSP. Chętni odwiedzający dzień bezpieczeństwa mieli możliwość z bliska zapoznać się z samochodami ratowniczo-gaśniczymi, ratownictwa technicznego, autodrabiny, quadem, łodzią, wszędołazem oraz z wyposażeniem znajdującym się na nich.

3 2 1 8 7 5 4

We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Font Resize
Zmiana kontrastu