• Subcribe to Our RSS Feed

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”

W Tychach ruszyła kampania informacyjna pn. „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”. Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. W kampanię zaangażowani są funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, Komendy  Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta oraz zarządcy i administratorzy zasobów mieszkaniowych.

W sprawie kampanii pn. „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” odbyło się spotkanie w siedzibie Straży Miejskiej w Tychach, w którym udział wzięli funkcjonariusze tyskiej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, pracownicy Urzędu Miasta, Wydziału Komunikacji oraz administratorzy i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Kampania w pierwszym etapie obejmuje rozpowszechnianie informacji o jej założeniach oraz uświadamianie mieszkańców o zagrożeniu wynikającym z blokowania dróg dojazdowych i pożarowych, a także o konsekwencjach nieprawidłowego parkowania.Drogi te mają umożliwiać dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

 

Ulotka 5

 

We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Font Resize
Zmiana kontrastu