• Subcribe to Our RSS Feed

Strażacy wspierają akcję #GASZYNCHALLENGE

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach przyłączyli się do akcji #GASZYNCHALLENGE, której celem jest pomoc dla chorego Wojtusia.

Akcja polega na tym, że nominowane osoby lub instytucje muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz małego chłopca. Nominowane osoby lub instytucje mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Akcja ta ma na celu wsparcie kosztownego leczenia małego mieszkańca Galewic.

38-617346_g

https://www.siepomaga.pl/wojtus

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. Zainicjowali ją strażacy ochotnicy z Gaszyna, a swoim zasięgiem obejmuje już coraz więcej województw. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.

3

Tyscy strażacy zostali nominowani przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach oraz Komendę Powiatową Policji w Bieruniu. Mundurowi bez wahania podjęli wyzwanie i oprócz tego, że „pompowali” dla chorego chłopczyka, zebrali też pieniądze, aby dołożyć swoją cegiełkę do jego walki o życie i zdrowie.

 

Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie mogliśmy wesprzeć tak szlachetną inicjatywę. Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a do dalszej pomocy nominujemy:

– Komendę Miejską Policji w Tychach

– Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach

– 3 Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Kraków-Balice z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego

We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Font Resize
Zmiana kontrastu