• Subcribe to Our RSS Feed

Wybuch gazu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego

12 lipca br. o godz. 23.00 w jednym z mieszkań w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Tychach przy ul. Sikorskiego doszło do wybuchu gazu w kuchni.  W wyniku tego zdarzenia przebywający w tym mieszkaniu lokator doznał lekkiego oparzenia twarzy i po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez ratowników Państwowej Straży Pożarnej zabrany został przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.  Wybuch spowodował wybicie szyby w oknie kuchennym, nie doszło natomiast do pożaru oraz zniszczeń czy uszkodzeń w samym mieszkaniu czy budynku. Odłamki szyby uszkodziły zaparkowane w pobliżu

3 samochody osobowe (uszkodzenia lakieru, w jednym przypadku dodatkowo rozbicie tylnej szybu pojazdu). Na miejscu zdarzenia oprócz zastępów straży pożarnej obecni byli także: Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne, Policja, Prokurator, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciel Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wyniki dokonanego sprawdzenia budynku oraz mieszkań sąsiadujących z miejscem zdarzenia pozwoliły na dalsze użytkowanie budynku i pozostanie w nim mieszkańców. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja.

20200713_002019 20200713_002058 20200713_002104

Zródło: KM PSP Tychy

We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup
Font Resize
Zmiana kontrastu